– No kura gala sākt, cīņā ar pūtītēm?
Lai sāktu, jums vajadzētu iegūt labus ieradumus un atbrīvoties no sliktajiem. Piemēram, pārtrauciet pieskarties sejai ar netīrām rokām. Dariet to tikai pēc roku mazgāšanas ar ziepēm. Nekad nepieskarieties stiklam vai citām netīrām virsmām. Tas viss provocē baktēriju attīstību uz jūsu ādas. Pēc mazgāšanas seju noslaukiet arī ar tīru, vienreiz lietojamu dvieli vai katru reizi lietojiet tīru, mazu sejas dvieli.
– Vai man ir jāizslēdz pārtika no uztura, kas izraisa izsitumus?
Ja Jums ir nopietnas pūtītes, noteikti jāizslēdz produkti, kas provocē to rašanos: piena produkti, cukurs, lipeklis utt. Par pārtikas nepanesamību konsultējieties ar dietologu. Centieties ēst vairāk olbaltumvielu pārtiku (liesu gaļu, zivis, jūras veltes), polinepiesātinātos taukus (olīveļļa, avokado utt.) Un šķiedrvielas (jebkurus zaļumus un dārzeņus).
– Kā mājas apstākļos var izvēlēties līdzekli pret pūtītēm?
Lai visaptveroši cīnītos pret pūtītēm, nepieciešami vairāki produkti. Pirmkārt, labs tīrīšanas līdzeklis, jo jūsu ādai ir nosliece uz aizsērēšanu. Pēc tam toniks un mitrinātājs. Jums arī nepieciešams produkts ar aktīvām sastāvdaļām, kas cīnās pret pūtītēm: antibakteriāls un žāvējošs. Veiciet sistemātisku ādas kopšanas rituālu: noņemiet kosmētiku, pēc tam notīriet ādu no sebuma un piemaisījumiem. Tas ir vēl viens svarīgs solis papildus pašam produktam.
– Kādām sastāvdaļām jābūt izstrādājumā, lai noņemtu pūtītes?
Parasti pūtītes ārstējošajā kosmētikā ir cinks un salicilskābe. Bet tas nav piemērots visiem, ja jums ir nopietna pūtītes forma vai ja produktam ir augsta sastāvdaļu koncentrācija. Šajā gadījumā labāk konsultēties ar speciālistu. Ja produktiem ir dabīgs sastāvs un to lietojat attiecīgās devas, tad varat tos droši izmēģināt.
– Vai pūtīšu ārstēšanas laikā man jāpārtrauc lietot mitrinātāju?
Nē, tas ir kaitīgs mīts. Jūsu ādai vienmēr jābūt hidratētai, it īpaši, ja lietojat agresīvus un žāvējošus līdzekļus pret pūtītēm. Ja jūs to nemitrināt, āda nespēs veikt savu aizsargājošo funkciju, un atjaunošanās tiks palēnināta. Jums jāizvēlas nekomogēns krēms, kas paredzēts problemātiskai ādai un neprovocē poru aizsērēšanu, kas noved pie pūtītēm.
– Vai es varu kaut ko pagatavot mājās, lai pati cīnītos pret pūtītēm?
Dabiski un mājās gatavoti ne vienmēr ir noderīgi. Jūs varat sagatavot daudz kosmētikas no aptieku sastāvdaļām, taču jūs nevarēsit pilnībā izārstēt šīs pūtītes, neradot savainojumu savai ādai. No veikala dodiet priekšroku efektīviem un dabīgiem līdzekļiem, kuriem ir līdzsvarots sastāvs. Visbiežāk meitenes pie dermatologa meklē palīdzību pēc ārstēšanās ar “dabīgiem” līdzekļiem ar saasinātām problēmām: mikro rētas no mājas pīlinga, aizsērējušas poras utt.
– Tātad, pašas sagatavoti produkti no aptiekās pieejamajām sastāvdaļām nepalīdz?
Pirmajā momentā tie var jums palīdzēt ar vizuālu efektu. Bet pēc sākotnējā perioda jūs esat ievainojušas ādu, kura jebkurā laikā var izraisīt vēl vairāk pūtītes, ja stingri neievērojat aprūpi un uzturu. Jūs neizārstējiet ādu, bet tikai kļūstat atkarīga no vietējās kosmētikas, kas tikai īslaicīgi kavē pūtīšu parādīšanos. Šī nav visaptveroša aprūpe, bet gan SOS produkti, kas var atrasties jūsu plauktā, taču jums to nevajadzētu lietot katru dienu.
– Kāds ir vissvarīgākais veselīgas ādas noteikums?
Jums jāsaprot, kāda veida pūtītes jums ir: kosmētiskas vai ārstnieciskas. Pūtītes var izraisīt veselības problēmas, nevis nepareiza ādas kopšana. Tāpēc, ja jūs nevarat tikt galā ar pūtītēm ar kosmētiku, konsultējieties ar dermatologu.